انواع ویندوز 10

انواع ویندوز 10

در این مقاله نسخه های ویندوز 10 و نسخه های آن را به شما معرفی می کنیم. اگر نیاز به نصب ویندوز 10 دارید با توجه به نوع سیستم و میزان نیاز خود نسخه ویندوز را برای نصب انتخاب کنید با ادامه مقاله همراه ما باشید:.

ویندوز 10 هوم یا خانگی (windows 10 Home)

در واقع اولین نسخه ویندوز 10 نسخه ساده Home می باشد.این نسخه به دلیل سرعت بالا و ساده بودن در نزد کاربران بسیار معروف می باشد.در این نسخه امکان ریموت دسکتاپ وجود ندارد.

ویندوز 10 پرو یا حرفه ای (windows 10 Pro)

نسخه حرفه ای ارتقاء یافته نسخه خانگی می باشد. در این نسخه امکاناتی در اختیار کاربران قرار گرفته که می توان به بیت لاکر یا اتصال به دامین و ریموت دسکتاپ اشاره کرد.

ویندوز 10 ان (Windows 10 N)

این نسخه از ویندوز برای کاربران اروپایی ساخته شده و در بر گیرنده نسخه پرو و هوم نیز می باشد.

ویندوز 10 نسخه کی ان (Windows 10 KN)

این نسخه برای کاربران کشور کره جنوبی طراحی شده است و امکان پخش چند رسانه ای در آن وجود ندارد ولی میتوان به صورت جداگانه آن را دانلود و نصب کرد.

ویندوز 10 اینترپرایز (Windows 10 Enterprise)

نسخه ویندوز ۱۰ اینترپرایز بر اساس نسخه پرو طراحی شده و البته قابلیت های پیشرفته تری را دارد که بیشتر برای شرکت های ارائه دهنده هاست و سرور مناسب می باشد و پشتیبانی آن از سوی مایکروسافت بالاترین اولویت را دارد به این نسخه ویندوز 10 نسخه سازمانی نیز گفته می‌شود و معمولاً افراد حرفه ای از این نسخه استفاده می کنند چرا که تمامی امکانات و قابلیت های ویندوز 10 در این نسخه موجود می باشد. اگر یک ویندوز حرفه ای و تمام عیار می خواهید نصب کنید پیشنهاد ما این نسخه است

ویندوز 10 اجوکیشن یا آموزشی (Windows 10 Education)

این نسخه از ویندوز ۱۰ که با نام Education یا اجوکیشن نامگذاری شده است بر مبنای نسخه اینترپرایز طراحی شده اما به منظور همخوانی با نیازهای مدارس و محیط های آموزشی کارمندان مدیران مربیان آموزشی و معلمان و دانش آموزان تغییر یافته است.

 

  1. دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد

ارسال دیدگاه

  1. برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید