قدرتمند ترین روتر بی سیم بازی با هشت پورت معرفی شد

قدرتمند ترین روتر بی سیم بازی با هشت پورت معرفی شد

 گیمرها دست نگه‌ دارند؛ قدرتمندترین روتر بی‌سیم بازی با ۸ پورت معرفی شد 

ایسوس در برنامه رونمایی از محصولات جدید خود، توانست دل علاقمندان بازی را به دست بیاورد. چندین محصول معرفی شد که همگی آنها بیشتر به مذاق طرفداران بازی خوش میآید ولی چیزی که در این بین نظر بیشتر از بقیه نظر من را به خود جلب کرد، روتر جدید RT-AC88U بود.

طبق ادعای ایسوس این روتر در دو فرکانس کار میکند، سرعت آن روی فرکانس 5 گیگاهرتز برابر با 2.1 گیگابیت بر ثانیه و روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر با یک گیگابیت بر ثانیه است. ولی نکته جالبتر آن است که این اولین روتری است که با بیش از 4 درگاه اترنت برای بازار مصرفکنندههای خانگی ساخته شده است. روتر RT-AC88U دارای 8 درگاه اترنت گیگابیت است.

سایر مشخصات روتر جدید ایسوس تفاوت چندانی با آنچه که در چند سال اخیر در دیگر روترها دیدهایم، نمیکند. یک پورت USB 3.0 برای به اشتراک گذاشتن فضای ذخیرهسازی روی شبکه و یک پورت USB 2.0 برای به اشتراک گذاشتن پرینتر و اسکنر از دیگر ویژگیهای روتر ایسوس است. ایسوس اعلام کرده پورت USB 3.0 در این روتر 20 درصد از پورت‌های فعلی که روی روترهای موجود در بازار قرار دارد سریعتر است تا بتواند سرعت خواندن بالای 100 مگابایت بر ثانیه را فراهم کند. در مقالهای که به بررسی روتر لینکسیس WRT 1900AC پرداخته بود سرعت خواندن آن نزدیک به 90 مگابایت بر ثانیه عنوان شده است.

روتر RT-AC88U میتواند به عنوان پل 802.11ac نیز عمل کند یعنی شما میتوانید روتر دوم را در داخل رک مربوط به دستگاه سینمای خانگی خود قرار دهید و تا 8 کلاینت به آن وصل کنید. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد که فقط در روترهای ایسوس از جمله RT-AC88U دیده میشود امکان اتصال آداپتور شبکه USB 3G/4G/LTE به پورت USB دستگاه است. 
به محض اتصال به دستگاه، آداپتور میتواند بار روی شبکه را تنظیم کند (پهنای باید موجود را بین ارتباطات باسیم و بیسیم پخش میکند) یا اینکه عدم موفقیت در برقراری یک ارتباط را مدیریت کند به این صورت که اگر یکی از ارتباطات اینترنتی ناموفق بود، روتر به صورت خودکار به یک ارتباط دیگر سوئیچ میکند. با توجه به اینکه در حال حاضر استفاده از دیتای موبایل مقرون به صرفه نیست، فکر نمیکنم که تقاضا برای استفاده از این ویژگی خیلی زیاد باشد و بعید است استقبال چندانی از آن شود.

علاقمندان بازی بیشتر به اشتراک رایگان WTFast Gamer Network علاقه دارند، این امکان توسط ایسوس میسر شده است که با بهینه کردن مسیرهای WAN از طریق استفاده از سرورهای اختصاصی، مدت زمان پینگ و احتمال گم شدن پکت را کاهش داده است. حرکت جالب دیگری که ایسوس انجام داده در نظر گرفتن فضایی برای نرمافزار کلاینت در داخل فریمور RT-AC88U است؛ در نتیجه لازم نیست که نرمافزار از روی کامپیوترهای شخصی اجرا شود. مزیت دیگر این قابلیت آن است که هر دستگاه فارغ از نوع سیستمعامل خود میتواند از WTFast در بهترین حالت استفاده کند. پس اگر شما از طرفداران دوآتشه لینوکس یا Steam Machine هستید میتوانید با فراغ بال از این روتر استفاده کنید.
ایسوس WTFast را در سه مدل اشتراک عرضه کرده ولی نگفته که هر مدل برای کدام دسته از خریداران است یا اینکه مدت زمان این اشتراک چقدر میباشد. ما از ایسوس خواستهایم که در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیارمان بگذارد و به محض دریافت خبرهای جدید شما خوانندگان را مطلع خواهیم کرد. به غیر از این ایسوس هنوز قیمت این روتر و زمان ورود آن به بازار را اعلام نکرده است. فقط عنوان کرده چند روز قبل از ورود به بازار قیمت آن اعلام خواهد شد.

پشتیبانی AiMesh- اتصال به سایر روترهای سازگار ایسوس، به منظور ایجاد یک شبکه Wi-Fi قدرتمند و منعطف خانگی.

  1. دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد

ارسال دیدگاه

  1. برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید